@hus.fi
TOIMIHENKILÖT VUOSILLE 2018-2019
HALLITUS
YHTEYSTIEDOT
PuheenjohtajaSylvi Antikainen@hus.fi
VarapuheenjohtajaSam Laine@hus.fi
TaloudenhoitajaVirpi Kalliomaa@gmail.com
JäsenasiainhoitajaNina Molin@pp.inet.fi
Sihteeri Nina Molin@pp.inet.fi
Hallituksen jäsenEvelyn Tammeveski@hus.fi
Hallituksen jäsenEine Pekki@hus.fi
Hallituksen jäsenAri Riipinen@hus.fi
VarajäsenLaura Multala@hus.fi
VarajäsenGudrun Hartman@hus.fi
VarajäsenJaana Eloranta@hus.fi
HUS yhteisjärjestön hallituksen jäsenet
Sylvi AntikainenEine Pekki
varajäsenVirpi Kalliomaa
HUS edustajiston jäsenet
Riikka Eschner, Jaana Eloranta, Gudrun Hartman
varajäsenEvelyn Tammeveski



SÄHKÖPOSTIOSOITTEET OVAT MUOTOA: etunimi.sukunimi@hus.fi


Sinä joka olet kiinnostunut JHL:n järjestötoiminnasta tai haluat muuten mukaan!
Ota rohkeasti yhteys työpaikkasi toimijoihin - Tervetuloa mukaan!

JHL:N PÄÄLUOTTAMUSMIEHET

Koordinoiva pääluottamusmies
Kalevi Kannisto
Sairaanhoitoalueet HYKS, Hyvinkää
Yhtymähallinto, HUS-Apteekki, HUS-Tilakeskus, HUS-Työterveyshuolto
s-posti: kalevi.kannisto@hus.fi
p. 040 746 5004

Pääluottamusmies (varakoordinoiva)
Niina Koskela
HUS-Tukipalvelut
Osastonsihteeri- ja tekstinkäsittelypalvelut, potilas- ja henkilöstö-
ruokailut, Aula ja asiointi, Turva- ja puhelinpalvelut, Talous-, palkka-
ja henkilöstöpalvelut
HUS-Tietohallinto, HUS-Logistiikka, TS-sopimus
s-posti: niina.koskela@hus.fi
p. 0400 771 843

Pääluottamusmies
Göran Sjöstedt
HUS-Tukipalvelu laitoshuolto
s-posti: goran.sjostedt@hus.fi
p. 050 427 1176

Pääluottamusmies
Essi Saarelainen
Lohjan sh-alue sekä HYKS:n tulosyksiköistä:
Leikkaussalit, teho- ja kivunhoito + välinehuolto
HUSLAB, HUS-Kuvantaminen, Pää- ja kaulakeskus,
sydän- ja keuhkokeskus, vatsakeskus, tukielin- ja plastiikkakirurgia
s-posti: essi.saarelainen@hus.fi
p. 040 193 6586


liity jäseneksi   koulutus  edunvalvonta  oma JHL  työttömyyskassa  JHL Shop  Motiivi-lehti HUS Yhteisjärjestö JHL